Ar „Apple Research Kit“ pakeis mokslą?

Tendencijos

Technologijų kompanija pradeda naują duomenų pasidalijimo platformą, kuri, pasak jos, gali padaryti bet kurį „iPhone“ vartotoją medicininių tyrimų dalyviu. Tačiau etikos supratimais tai nėra taip paprasta.

„Apple“ neseniai paskelbė apie planą paleisti naują medicinos tyrimų duomenų mainų platformą „ResearchKit“. Platforma bus prieinama tyrėjams, vykdantiems didelio masto medicininius tyrimus, o „iPhone“ programos leis vartotojams pasidalyti savo sveikatos duomenimis su tais mokslininkais.

„Yra šimtai milijonų „iPhone“ savininkų, kurie mielai prie to prisidėtų “, – sakė„ Apple“ vyresnysis viceprezidentas Jeffas Williamsas, kuris ir paskelbė„ ResearchKit “.

Renginyje „Apple“ taip pat išleido penkias su konkrečia liga susijusias programas, sukurtas naudojant „ResearchKit“. Jie gali būti naudojami astmai, krūties vėžiui, širdies ir kraujagyslių sveikatai, diabetui ir Parkinsono ligai tirti.

„ResearchKit“ sistema suteikia galimybę stebėti ligos požymius telefonuose, „Apple“ laikrodžiuose arba trečiųjų šalių prietaisuose“, – sakė „Apple“ partnerio „Sage Bionetworks“ prezidentas Stephen Friend. „Simptomus taip pat gali stebėti žmonės, užpildę apklausos informacijos anketą apie save“. „Apple“ bendradarbiauja su „Sage Bionetworks“ dėl duomenų pasidalijimo. „Negalime pažadėti tobulo anonimiškumo“, – sakė jis. „Didžiausia rizika šiame tyrime yra Jūsų privatumas; mes tai bandome kontroliuoti, bet kadangi ketiname jį pateikti daugeliui tyrimų, yra galimybė, kad kažkas galės Jus atpažinti. “ Technologijų milžinas planuoja išleisti „ResearchKit“ kaip atviro kodo platformą jau visai netrukus, todėl kūrėjai galės sukurti savo programas, kurios gali patekti į tinklą.