Intriguojantis Nubia Alpha lankstusis telefonas, dedamas ant rankos

Tendencijos

Nubia Alpha išmanusis lankstus telefonas atrodo novatoriškas, tačiau riešui jis gali būti šiek tiek sunkokas.

BARSELONA – teoriškai ir iš toli Nubia Alpha išmanusis telefonas atrodo novatoriškai. Jis turi lankstų ekraną, eSIM technologiją bei didelę, patvarią bateriją. 

Tačiau paėmus telefoną juntama, kad jis sunkokas. Ir brangokas – jo kaina prasideda nuo 450 eurų. 

Nubia Alpha telefonų yra dvi skirtingos versijos. Bluetooth modelis prisijungia prie išmaniojo telefono, eSIM versija leidžia naudoti Nubia Alpha kaip pagrindinį telefoną – juo skambinti, siųsti tekstinius pranešimus, naudoti kaip navigacijos priemonę bei bekontakčiams apmokėjimams. 

Nubia Alpha

Dizainas ir ekranas

Nubia Alpha turi 4 colių OLED aptakų ekraną su 960-192 pikselių raiška ir 244ppi. Net ir žiūrint tamsoje, ekranas buvo ryškus, spalvos sodrios. Dešinėje pusėje yra du mygtukai – viršutinis nukreipia į pradinį ekraną, o apatinis – įjungia Nubia Voice, asmeninį balso asistentą. 

Apvalus, nerūdijančio plieno korpusas vos tilpo rankoje, buvo sunkokas. Apyrankė taip pat buvo per didelė, tačiau rankiniu būdu galite atjungti nuorodas, kad surastumėte tinkamą tinklą. Modeliai yra nerūdijančio plieno juodos bei aukso spalvos.

Alpha telefonas atsparus vandeniui, ekranas padengtas apsauginiu poliimido sluoksniu. Buvo atlikta 100 000 įvairių bandymų, pavyzdžiui, lenkimo, lankstymo, pakreipimo – telefono stiprumas išbandytas. Alpha telefone patogu skaityti informaciją, nes ekranas didelis.

Specifikacijos, programinė įranga ir baterija

Nubia Alpha turi 5MP fotoaparatą bei įvairių sparčiųjų klavišų. Pavyzdžiui, norėdami fotografuoti, tiesiog bakstelkite bet kurią vietą ekrane, kad aktyvuotumėte fotografavimo mygtuką, ilgai paspauskite, kad įrašytumėte vaizdo įrašą. Tačiau jei darote asmenukę, telefoną laikyti šiek tiek nepatogu. Taip pat galite peržiūrėti visas nuotraukas, esančias galerijoje, braukdami ekraną. 

Po gaubtu yra Nubia operacinė sistema Qualcomm Snapdragon 2100. Net su senesniu mikroschemų rinkiniu, pvz., meniu veikia sklandžiai. Deja, to paties negalima pasakyti apie oro sąveikos mechaniką, kuri leidžia naršyti laikrodyje ir slinkti aukštyn, žemyn, kairėn ir dešinėn. Kartais laikrodis nesureagavo į tam tikrą kryptį, todėl teko naudoti jutiklinį ekraną. Tačiau tai puiki funkcija, išskirianti prietaisą nuo kitų išmaniųjų laikrodžių, esančių rinkoje. 

Prietaisas turi 1 GB RAM ir 8 GB atminties. Nubia teigia, kad tiek pakanka, kad būtų galima išsaugoti 900 dainų, 6000 nuotraukų ir 2000 trumpų vaizdo įrašų. Alpha modelis turi 500 mAh bateriją, kuri patvari vieną – dvi dienas. Budėjimo režimu jos gali pakakti ir savaitę. 

Nubia Alpha

Kalbant apie sveikatingumo funkcijas, išmanusis laikrodis – telefonas gali stebėti širdies susitraukimų dažnį, treniruočių ir miego kokybę. 

Nubia Alpha Bluetooth versija (juodas, nerūdijančio plieno modelis) pasaulyje prieinama nuo balandžio mėnesio, jo kaina prasideda nuo 449 eurų (maždaug 510 JAV dolerių). eSIM versija Europoje pasirodys šių metų trečiąjį ketvirtį, Amerikoje – ketvirtąjį ketvirtį. Juodas, nerūdijančio plieno modelis kainuos apie 549 eurus (maždaug 623 JAV dolerius), o aukso spalvos versija – 649 eurus (737 JAV dolerius).