Kaip blokuoti nepageidaujamą numerį išmaniajame telefone

Patarimai

Nesvarbu, ar išmanųjį telefoną naudojate su „iPhone“ ar „Android“ operacine sistema, galite užblokuoti pasirinktą numerį, ir taip apsaugoti save nuo erzinančių skambučių ir tekstinių žinučių.  

Noras užblokuoti numerį gali atsirasti dėl tam tikrų priežasčių: buvęs, kuris nenustoja skambinti, reklamos platintojai, sukčiai ar teta, kuri nori suprasti, kodėl vis dar nesate ištekėjusi. Tai gi, siūlome atlikti keletą veiksmų, norint užblokuoti tam tikrą abonentą. 

Neskambink  

Pirmas būdas sumažinti nepageidaujamų skambučių skaičių – pridėti save prie nacionalinio registro, kad nebūtų vykdomi skambučiai. Svetainėje galite užregistruoti savo telefono numerį arba patikrinti, gal jis ten jau yra. „DoNotCall.gov“ vienu metu yra galimybė užregistruoti iki trijų telefono numerių.

Taip pat turėsite nurodyti el. pašto adresą. Tai būtina, norint patvirtinti registraciją. Arba galite paskambinti numeriu 1-888-382-1222 iš telefono, kurį norite užregistruoti.

Pagal FTC, kuriame veikia registras, Jūsų telefono numeris bus įtrauktas į registrą per 24 valandas.

Tačiau tai gali užtrukti iki 31 dienų, kol bus sustabdyti padavimo skambučiai. Jei jie ir toliau skambins, galite pateikti skundą.

Taip pat galite atsisiųsti programėlę, pvz., „RoboKiller“, ji blokuoja reklaminius skambučius ir netgi naudoja atsakiklius. 

Negalima tikėtis, kad tai visiškai sustabdys nepageidaujamus skambučius, bet… „Robocalls“ vis dar klesti, o FCC pirmininkas Ajit Pye paprašė mobiliojo ryšio operatorius padėti juos sumažinti, įgyvendinant autentifikavimo sistemą. Tai gi yra ir kiti žingsniai, kad telefonas veiktų sklandžiai. 

Operacinės sistemos

iOS

Jei norite užblokuoti pasirinktą numerį, eikite į programą „Telefonas“ ir pasirinkite „Naujas“. Raskite numerį ir paspauskite I šalia jo esančiame ratelyje (). 

Screen to block an iOS call 

Jei norite užblokuoti asmenį iš telefono adresatų sąrašo, pasirinkite: „Parametrai> Telefonas> Skambučių blokavimas ir identifikavimas“. Pasirinkus, bakstelėkite „Blokuoti kontaktą“. Taip pat galite tai atlikti per: „Nustatymai> Pranešimai> Blokuoti> Pridėti naują“. 

Dar viena galimybė užblokuoti asmenį: pasirinkite numerį, ekrano viršuje pasirodys išskleidžiamas meniu su trimis parinktimis: „Garso“, „FaceTime“ ir „Informacija“. Paspauskite „Informacija“. Pamatysite numerį, telefono piktogramą ir rodyklę.

Bakstelėkite rodyklę, tada galite slinkti žemyn ir paspausti „Blokuoti“. Panašius veiksmus galima atlikti su „FaceTime“. Ramybė Jums garantuota. 

Kaip pastebėti, kad užblokavo Jus? Ženklai apima tiesioginį ryšį su balso paštu,

„iMessage“ nerodydamas pranešimo statusas „Išsiųstas“, rodomas žalias tekstas (skirtingai nei mėlynas), kai kalbate su kitais „iOS“ naudotojais.

Šie dalykai taip pat gali atsitikti, jei asmuo, su kuriuo bandote susisiekti, yra  ne ryšio zonoje, todėl nenusiminkite iš karto. 

Android

Kai kalba eina apie nustatymus, „Android“ sistema suteikia telefonų kūrėjams tam tikrą laisvę. Todėl ir blokavimo procesas gali skirtis, priklausomai nuo įrenginio modelio. Jei turite naują „Android“ įrenginį, galite paliesti parinktą telefono numerį ir slinkti žemyn, kad užblokuotumėte skambutį, arba pasirinkite elipsės piktogramą () ir funkciją „Blokuoti numerį“. 

Senesnės „Android“ operacinės sistemos turi skirtingas sąsajas. Pavyzdžiui: „Android Lollipop“. Eikite į programą „Telefonas“ ir pasirinkite „Skambučių nustatymai> Skambučių atmetimas (Oišai)> Automatinis atmetimo sąrašas“. Įveskite ranka arba suraskite numerį, pasirinkite jį ir paspauskite „Blokuoti“. 

Jei naudojatės „Marshmallow“ arba „Nougat“. Pasirinkite „Dialer“, eikite į paskutinių skambučių sąrašą, suraskite norimą blokuoti numerį ir pasirinkite „Blokuoti / Pranešti apie šlamštą“. (Jei nenorite pranešti apie šlamštą, galite išvalyti žymės langelį.) Tada spustelėkite „Blokuoti“.

Jei Jūs nenorite priiminėti reklaminius skambučius ir žinutes, štai keletas jų blokavimo galimybių.