Kaip paleisti diagnostiką telefonuose su „iPhone“ ar „Android“ operacine sistema

Patarimai

Čia pateikiama  „iPhone“ ir „Android“ diagnostikos informacija, kuri reikalinga norint daugiau sužinoti apie įsigytą įrenginį ir jo galimybes. 

Turėtumėte žinoti, ar naudojate „sveiką“ išmanujį telefoną. O galbūt įsigijote jau naudotą telefoną, arba norite parduoti savo naudojamą, įsitikindami, kad jis veikia tinkamai. Nepriklausomai nuo priežasties, galite patikrinti telefoną, pasinaudoję diagnostikos testais. 

Kai kuriuose telefonuose su „Android“ operacine sistema galite pasiekti integruotą diagnostikos įrankį tiesiog spustelėję konkretų kodą. „App Store“ ir „Google Play“ taip pat siūlo diagnostikos įrankius (neintegruoti). „TestM“, „Phone Diagnostics“, „Phone Check“ ir „Phone Doctor Plus“ – programėlės skirtos atlikti keletą veiksmų, norint patikrinti telefono ekraną, garsą, vaizdo įrašą, fotoaparatą, mikrofoną, jutiklius ir kitus komponentus. Štai kaip tai veikia.

„Samsung Galaxy“ telefono diagnostika:

Prisiminkite, kad kai kurie telefonai su „Android“ operacine sistema turi paslėptą diagnostikos funkciją. Ją galima aktyvuoti naudojant konkretų nustatymą arba paspaudimų nuoseklumą. Tai tik viena iš galimybių, kuri skirta Samsung telefonams. 

Kitas variantas: tarp telefono programų pasirinkite „dialpad“ ir palieskite šiuos klavišus: * # 0 * #. Automatiškai pasirodys diagnostikos ekranas su mygtukais įvairiems testams. Paspaudus raudonos, žalios arba mėlynos spalvos mygtukus, spalva užpildo ekraną, kad galėtumėte įsitikinti, jog pikseliai veikia tinkamai.  

Norėdami pasitikrinti garsą, palieskite „audio“; bakstelėkite „Vibracija“, kad patikrintumėte vibravimo funkciją; norėdami išbandyti akselerometrą ir kitus jutiklius, bakstelėkite „Jutikliai“; veskite pirštu per ekraną, kad patikrintumėte sensorinio ekrano veikimą. Taip pat galite patikrinti žemo dažnio garsus. Norint sugrįžti į pagrindinį ekraną, užtenka paspausti mygtuką „Atgal“. 

 „Motorola“ telefono diagnostika:

„Motorola“ telefonuose paleiskite programą „Phone“ ir palieskite šiuos klavišus: * # * # 4636 # * # *. Pasirodo testavimo ekranas su informacija apie telefoną ir „Wi-Fi“, taip pat keli testa. Pagal „Wi-Fi“ informaciją paleiskite „Ping“ testą, kad įsitikintumėte, ar veikia interneto ryšys.

Kaip atsisiųsti diagnostikos įrankius:

Užuot ieškoję paslėptas diagnostikas, siūlome pasinaudoti išsamesniais testais pagal specialias diagnostikos programėles. „Android“ siūlo daugiau įrankių nei „iOS“, tačiau šias programas tikrai verta išbandyti „App Store“ ir „Play“. 

TestM skirtas „iPhone“ ir „Android“ operacinėms sistemoms. 

„TestM“ – tai nemokama, specialiai sukurta „IOS“ ir „Android“ operacinėms sistemoms programėlė, skirta atlikti telefono, garso, fotoaparato, jutiklių, tinklo jungčių ir kitos įrangos diagnostiką liečiamajame ekrane. Programa suteiks Jums galimybę kontroliuoti visus testus, kuriuos norėsite atlikti. 

Greitasis testas: skirtas patikrinti tris pagrindines funkcijas – liečiamąjį ekraną, ausinių garsą ir garso įrašo didelį dažnį. 

Pilnas testas: skirtas patikrinti visas telefono palaikomas funkcijas. 

Priešingu atveju galite išbandyti tik vieną konkrečią funkciją, pvz., „3D Touch“ arba „Face ID“, esantį „iPhone“, akselerometrą, „Bluetooth“ ryšį ar fotoaparato blykstę.

Dauguma testų yra interaktyvūs. Liečiamojo ekrano testas paprašo atkreipti dėmesį į ekraną, mikrofono – kalbėti, o fotoaparato testas klausia, kokius vaizdui skanuoti, ir taip toliau. Atlikus testus, „TestM“ programėlė parengia ataskaitą, kurioje pateikiama pagrindinė telefono statistika ir atliktų testų rezultatai. Kiekviena atlikta funkcija gauna žymėjimą: žalią – jei viskas yra gerai; raudoną – jei ne.  Visos telefono funkcijos pagal ataskaitą gali būti testuojamos iš naujo. Gauta ataskaita Jūs galite dalintis su kitas el. paštu ir pranešimais, arba naudojant kitą programą ar paslaugą. „TestM“ netgi gali sukurti rekomenduojamų atlikti veiksmų sąrašą, kuris galės išspręsti bet kokias telefone esamas problemas. 

Telefono diagnostika su „IPhone“ operacine sistema.

Diagnostikos programa, dar žinoma kaip dr. Phone, siūlo keletą testų, kuriuos galite atlikti vieną po kito. Programėlė skirta tikrinti liečiamąjį ekraną, multi-touch galimybes, fotoaparatą, blykstę, garsiakalbį, mikrofoną, „Wi-Fi“, mobiliojo ryšio prieigą, jutiklius ir kitus komponentus. Tiesiog palieskite to testo mygtuką, kurį norite atlikti. 

telefono diagnostika

  • „Multi-touch“ testui atlikti reikia, kad ekraną liestų trys pirštai. 
  • Fotoaparato testas fotografuoja naudodamas priekinę ir galinę kameras.
  • Vaizdo įrašo testas fotografuoja greitai, naudodamas tik galinę kamerą.
  • „Motion“ (judesio) testas prašo, kad telefonas būtų perkeltas iš vienos vietos į kitą. 
  • GPS testas patikrina Jūsų buvimo vietą žemėlapyje.

Vienintelis testas, kurio aš negalėjau atlikti, buvo ausinių, nes mygtukas buvo paslėptas po reklamos piktograma. Kiti testai vyko taip, kaip tikėjausi. 

Programa nesukuria jokių rezultatų ataskaitų, tačiau kiekvienas sėkmingas testas nuspalvinamas žaliu mygtuku, o nepavykęs arba pertrauktas – raudonu. 

Telefono su „Android“ operacine sistema patikrinimas (testas).

Sukurtas specialiai „Android“ operacinei sistemai tikrinti. Leidžia įjungti daugybę diagnostikos prietaisų. Programėlė siūlo susipažinti su jos veikimo bei testų atlikimo būdais, taip pat pateikia informaciją, ką būtent apima kiekvienas iš testų. 

Ekrane rodomas dabartinis atminties, baterijos, „Wi-Fi“ ir mobiliojo ryšio naudojimas. Norėdami paleisti valdomus testus, pasirinkite tuos, kuriuos norėtumėte įjungti. Programėlė skirta patikrinti akumuliatorių, tinklo ryšį, garsą, ekraną, liečiamąjį ekraną, GPS, fotoaparatą, jutiklius bei kitas funkcijas. Kai kurie testai atliekami automatiškai, kiti reikalauja įvesties.

 Po kiekvieno testo galite spustelėti mygtuką „OK, jei testas išlaikytas, arba „NO, jei kas nors ne taip (raudona vėliavėlė). Taip pat galite praleisti bet kurį testą, jei norite pereiti prie kito. Ekrane bus rodomi kiekvieno testo rezultatai. 

„Doctor Plus“ programėlė, skirta telefonams su „Android“ operacine sistema. 

Programėlė atlieka daugybę testų. Prasideda, rodant dabartinio akumuliatoriaus naudojimo, saugojimo talpos, procesoriaus ir atminties naudojimo, taip pat tinklo našumo vaizdus. Jei norite pamatyti daugiau informacijos, spustelėkite konkretų vaizdą. Taip galite pereiti prie testų. „Phone Doctor Plus“ diagnostika skirstoma į kategorijas, pvz.: išorinę įrangą, vidinę įrangą, jutikliai ir belaidžiai įrenginiai. Norint atlikti testą, tiesiog paspauskite mygtuką ir sekite nurodymus. Testui pasibaigus apie sėkmingą rezultatą parodo žalią varnelę, nesėkmingą – raudonas X ženkliukas. Taip pat galite peržiūrėti veikiančių programų sąrašą ir patikrinti akumuliatoriaus įkrovą.