Kaip pasirinkti geriausią išmanųjį telefoną

Patarimai

Sutikite, mūsų pirkinių sprendimai neretai būna pagrįsti žmonių, kuriais pasitikime, patarimais ar pritarimais, arba nuomone apie tam tikrus prekės ženklus / prietaisus, kuriuos kiti naudotojai vertina labai aukštai. Pasirinkimas, pagrįstas šiomis savybėmis, akimirką gal nudžiuginti, tačiau norint naudotis išmaniuoju telefonu ilgus metus, reikia būti šiek tiek atsargesniems ir iš anksto pasidomėti jo savybėmis. 

Norėdami išnaudoti visas savo telefono galimybes, pirmiausia turite suprasti, kokiomis funkcijomis naudositės dažniausiai. Vieniems naudotojams, galbūt, užteks tik skambinimo ir žinučių rašymo, aktyviems interneto naudotojams svarbų vaidmenį vaidins telefono procesorius ir programinė įranga, o plataus naudojimo mėgėjams rūpės ekrano ir garsiakalbių kokybė, bei  galimybė be trikdžių naudotis įvairiomis programėlėmis. Skubantiems naudotojams (dirbantys specialistai arba laisvai samdomi darbuotojai), kuriems pastoviai reikia palaikyti greitą įkrovimą, gera akumuliatoriaus atsarginė kopija yra tiesiog būtina.

Pirmoji, kuri gali ateiti į galvą, nusprendus nusipirkti naują išmanųjį telefoną – yra funkcija Desire A. Bet tai nebūtinai turi būti Jūsų noras. Telefonai dažniausiai siūlomi jau su tam tikromis integruotomis funkcijomis. Ir Desire A nėra išimtis. 

Procesorius

Gamintojui, nusprendus sukurti išmanųjį telefoną, visų pirmą reikėtų pasirinkti gerą procesorių. 

Telefone gali būti dvigubos kameros tik tuo atveju, jei telefono modelis tai palaiko, ir QHD ekranas gali būti tik tuo atveju, jei tai palaiko telefono procesorius. Visiškai aišku, kad tai, ką galėsite ar negalėsite atlikti naudojant telefoną, iš esmės, priklauso nuo to, kokį procesorių gamintojas nusprendė į jį įdėti. 

Pagrindiniai mobiliųjų procesorių gamintojai yra MediaTek ir Qualcomm. MediaTek daug dėmesio skiria biudžetiniam segmentui ir masinės rinkos išmaniesiems telefonams, o Qualcomm procesorių galima rasti įvairiame kainų segmente. Geras procesorius neturėtų šilti net po ilgo telefono naudojimo ir naudoti labai mažai akumuliatoriaus energijos. 

Vadinami procesoriai dažniausiai taip: turi numerius, pavyzdžiui, SD (snapdragon) 430, 625, 845 ir kiti. Kuo didesnis skaičius, tuo geresnis to paties gamintojo procesorius.

Programinė įranga

Programinė įranga nustato, kaip ir kokias funkcijas galima bus atlikti, naudojant telefoną. Funkcijos turi būti lengvai pasiekiamos, o nustatymai – veikti nepriekaištingai. Kiekvienas naudotojas  nori, kad ši patirtis būtų optimizuota ir užtikrintų geresnį greitų operacijų ir geresnio akumuliatoriaus veikimo balansą.

Kalbant apie našumą ir patogumą, Ios gerokai pranoksta Android operacinę sistemą. Ios komandos ir jų parinktys yra lengviau suprantamos. Kita vertus, Android sistema yra gerai žinoma dėka savo pritaikomumo. Galėsite tvarkyti savo įrenginį taip, kaip Jūs norėsite: savarankiškai pasirinkti, kaip turėtų atrodyti tam tikros piktogramos, kokia ir kur informacija turi būti rodoma, ir taip toliau.

Fotoaparato kameros

Sakoma, kad geriausias ginklas yra tas, kurį turite savo rankose. Ta patį galima pasakyti ir apie fotoaparatą. O išmanieji telefonai, daugumai žmonių, tapo pagrindiniu įrankiu nuotraukoms atlikti. 

Jau praėjo tos dienos, kai įvertinti fotoaparatą galima buvo pagal jo megapikselių skaičių. Šiuo metu geriausios flagmanų telefono kameros turi apie 12 megapikselių, ir gamintojai linkę susilaikyti nuo aukštesnių rodyklių. 

Taip pat reikėtų žiūrėti, kiek šviesos gali patekti į fotoaparato objektyvą: kuo daugiau šviesos, tuo geresnis galutinis rezultatas. Kuo mažesnė diafragmos vertė, tuo geriau. Kuo didesnis vaizdo elementų dydis, tuo yra geriau.  Ir svarbus ne tik pikselių skaičius, bet ir pikselių dydis. 

Dauguma išmaniųjų telefonų fotoaparatų yra pakankamai geri, kad galėtų atlikti gražias nuotraukas, esant pakankamai geram apšvietimui. Be abejo, nuo apšvietimo priklauso nuotraukų kokybė. 

Norint galutinai apsispręsti, yra galimybė pažiūrėti vaizdo kamerų palyginimo vaizdo įrašą. Svarbu: įvairių spalvų, kurias gali užfiksuoti Jūsų telefonas, skaičius žymiai padidėja, jei jis palaiko HDR.

Jei jums patinka filmuoti vaizdo įrašus, naudojant telefono kamerą, būtų gerai įsitikinti, kad jis, nors šiek tiek, yra aprūpintas vaizdo stabilizavimu, kuris pašalina mikčiojimą ir rankų drebėjimo pasekmes vaizdo įraše, užtikrinant stabilų žiūrėjimo efektą.

Baterijos veikimo laikas ir įkrovimo technologija

Visi mes norime, kad mūsų telefonai būtų patikimi. Telefono akumuliatoriaus išsikrovimas yra košmaras daugumai žmonių. Reiškia, kad tuo momentu jie yra atsiriboję nuo pasaulio ir daugeliu atvejų jaučia, kad net nustoja egzistuoti. Pasiekti geresnį akumuliatoriaus tarnavimo laiką galima naudojant akumuliatorių su didesne talpa arba efektyvų energijos valdymą. Mažiau galingas procesorius taip pat gali reikšti, kad akumuliatorius išsikraus lėčiau. Tačiau tokie kompromisai dažniausiai yra nepageidaujami. Visi naudotojai siekia geriausio. 

Taigi, vienas iš geriausių akumuliatoriaus naudojimo būdų yra patogus jo įkrovimas. Daugybė išmaniųjų telefonų dabar suteikia galimybę greitai ir gerai, per trumpą laiką, įkrauti nemažą dalį telefono akumuliatoriaus. Kitas būdas: taupus telefono naudojimas, stebėjimas, kad akumuliatorius būtų visada įkrautas. Belaidis akumuliatoriaus įkrovimas yra gana patogi funkcija, bet veikia tik gaunant belaidį ryšį. Turėdami šį įkrovimo stotį darbalaukyje, galėsite būti ramūs, kad jūsų telefonas visada bus įkrautas, kai tik to reikės. 

Kiti dalykai

Filmų mėgėjams gali prireikti gero, plataus ekrano, garso įrašymo funkcijos. Valdymo pultui gali prireikti tam skirto ausinių lizdo su gera išvestimi ir tvarkyklėmis. Kai kuriems gali atrodyti, kad pranešimo indikatorius turėtų būti įjungtas telefone.

Visada galite pasirinkti produktą, kuris turi įdomią funkciją, tačiau jei jis taip pat gerai derės su ankstesniais 4 parametrais, jis turės didelę reikšmę Jūsų bendrajai patirčiai. Šios funkcijos yra tokios svarbios geram išmaniajam telefonui, kad jei į jas nekreipti pakankamai dėmesio, deja, teks nusivilti.