Kaip pasirinkti išmanųjį telefoną

Patarimai

Ieškodami išmaniojo telefono, pirmiausia pasirinkite operacinę sistemą ir nustatykite savo prioritetus bei kainą, tai padės rasti Jums tinkamiausią modelį. Sužinokite, kaip priimti pagrįstą sprendimą perkant išmanųjį telefoną, ir įsitikinkite, kad atsižvelgėte į šiuo metu naudojamą telefoną ir jo programinę įrangą!

Sužinokite apie pagrindinius skirtumus tarp operacinių sistemų.

 • „iPhone“ (dar žinomas kaip „iOS“) yra žinomas dėl savo paprasto naudojimo, saugumo ir lengvos integracijos su kitais „Apple“ produktais.

 • „Android“ yra susietas su „Google“ paslaugų integravimu, sugebėjimu juos pritaikyti ir pasižymi mažesnėmis sąnaudomis.

 • „Windows“ telefonai yra mažiau paplitę, tačiau pabrėžia integraciją su „Microsoft“ produktais ir siūlo aukštos kokybės kameros programinę įrangą tam tikruose modeliuose.

 • Jei galite, pabandykite pasinaudoti įrenginio demonstracija parduotuvėje. Tai suteiks Jums gerą kiekvienos operacinės sistemos sąsajos ir galimybių palyginimą.

Nustatykite savo kainų intervalą

„iOS“ telefonai („iPhone“) paprastai yra brangesni nei „Android“ įrenginiai. Tarp „Apple“ ir „Samsung“ telefonų gamintojų dažniausiai yra vienas brangiausių (nuo 360 iki 630 eurų mažmeninėje prekyboje), o „HTC“, „LG“ ir „Motorola“ paprastai siūlo pigesnius variantus (kai kurie net labai pigūs). Pvz. išmanųjį telefoną galima įsigyti už mažiau nei 90 eurų.

 • Telefonai yra subsidijuojami, kai jie įsigyjami pasirašant kartu su telefono operatoriumi sutartį. O kai kuriais atvejais, pasirašant sutartį, netgi siūlomi „nemokamai“. Dažniausiai tokia sutartis yra pasirašoma 2 metams kartu su atsiskaitymo planu ir apima nuobaudas už jos ankstyvą atšaukimą.

 • Kai kurie operatoriai taip pat ima kas mėnesį „įrenginio mokestį“, kad kompensuotų mažas ar ne iš anksto sumokėtas išlaidas susijusias su išmaniuoju telefonu.

Apsvarstykite jau turimus įrenginius ir programinę įrangą

Jei jau turite planšetinį kompiuterį ar kompiuterį, Jūs gausite geriausią integracijos lygį su savo paslaugomis ir programine įranga įsigydami telefoną su atitinkama gamintojo pagalba (pvz., „Apple“ ir „iPad“ kompiuteriai dažnai yra suderinami su „iPhone“ programomis). Bet, nepaisant to, atkreipkite dėmesį, kad bet kuris telefonas gali būti pajungtas prie beveik bet kurios kompiuterio operacinės sistemos ir puikiai veikti.

 • Jei esate „MS Office“ arba „Google“ naudotojas, turėsite geresnę integraciją ir palaikymą naudodami „Android“ telefoną (bet nepamirškite, kad „Microsoft“ ir „Google“ išleidžia populiariausias programas konkuruojančiai operacinei sistemai).

Nustatykite, kurios funkcijos atitinka Jūsų poreikius

Kiekviena operacinė sistema turi tam tikras nuosavas funkcijas, o pagrindinės funkcijos, pvz., el. paštas, naršymas internete, žemėlapiai, bus prieinamos visose sistemose.

 • „iOS“ / „iPhone“ turi išskirtines funkcijas, tokias kaip „Siri“, pirštų atspaudų nuskaitymas, „FaceTime“ pokalbiai ir „iCloud“ palaikymas.

 • „Android“ dabar turi „Google“, namų ekrano valdiklius pritaikymui ir leidžia įdiegti trečiųjų šalių programas (Jūs galite atsisiųsti programas iš interneto ir įdiegti jas ne „Play Store“ ekosistemoje). Dauguma šiuolaikinių „Android“ telefonų taip pat turi pirštų atspaudų jutiklius, vietą vaizdams saugotis ir palaikymą naudojant „Google“ diską dokumentams ir kitų failų saugojimui.

 • „Windows Phone“ naudoja „Cortana“ balso aktyvavimui, turi „Live Tiles“ namų ekrano pritaikymą ir apima „Word“, „Excel“, „PowerPoint“ ir „PDF“ programas.

Apsvarstykite, kurias programas norite naudoti

Daugelis populiarių programų (pvz., „Google“ žemėlapiai, „MS Office“ ir „Apple Music“) siūlomos visose operacinėse sistemose, tačiau yra keletas programų (pvz., „IMessage“, „Facetime“ ir „Google“ dabar), kurios yra išskirtinės, ir tik atitinkamoms platformoms. Patikrinkite su kiekvienu nustatymu susijusią „App Store“ parduotuvę, kad įsitikintumėte, jog yra tinkamos programos („Apple“, „Google Play“, „Windows“).

 • Apskritai, jei populiari programa nėra siūloma konkurento operacinėje sistemoje, yra didelė tikimybė, kad egzistuoja alternatyvi programa, kuri yra funkcionaliai gana panaši.

 • „iOS“ ir „Android“ istoriškai turi daug platesnę programą, nei „Windows“.

 • Programos pirkimai yra susiję su Jūsų parduotuvės paskyra. Jūs galėsite perkelti savo pirkimus į būsimus telefonus, jei jie naudoja tą pačią operacinę sistemą.

 

SONY IŠMANUSIS TELEFONAS PIGU