Kaip prijungti „Windows 10“ ir „Android“ programoje „Jūsų telefonas“

Patarimai

„Microsoft“ siekia susieti personalinį kompiuterį su „Windows“ ir išmanųjį telefoną. Naudodami „Windows“ naujinimą nuo 2018 m. spalio mėn., galite siųsti tekstinius pranešimus, nuotraukas ir dar daugiau. 

Spalio mėnesį renginio metu Niujorke „Microsoft“ ne tik parodė naujus „Surface“ kompiuterius, bet ir paskelbė apie atnaujinimą 2018 m. spalio mėn. Kokios gi buvo geriausios naujienos? Tai programėlė „Jūsų telefonas“, leidžianti lengvai keistis duomenimis tarp telefono ir kompiuterio, perkelti nuotraukas ar bet kokią kitą informaciją, atsiųsti tinklalapiu nuorodas iš savo telefono į kompiuterį. Taip pat telefone galėsite matyti savo kompiuterio laiko juostą, kai tik ši funkcija bus paleista iš beta versijos.

Dauguma veikia tik su telefonais su „Android“ operacine sistema

„Microsoft“ norėtų gauti tą patį funkcionalumą kaip „iPhone“, tačiau „Apple“ atidžiai stebi jos ekosistemą. „Android“ operacinė sistema yra labiau pritaikoma nei „iOS“ sistema, netgi leidžia atidaryti kitą „Paleidimo“ pagrindinį ekraną. „Microsoft“ naudoja tai ir sukūrė įspūdingą ryšį tarp mobiliųjų telefonų ir stacionarinių kompiuterių pasaulių. 

Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip pradėti naudotis programėle „Jūsų telefonas“, kaip siųsti nuotraukas ir  tekstinius pranešimus iš telefono į kompiuterį. 

Prisijungimas prie „Jūsų telefonas“ programėlės

„Jūsų telefonas“ programėlę galite pasirinkti iš visų programų sąrašo meniu ir paspausti „Pradėti“, arba skiltyje „Telefono programėlių nustatymai“. Turite būtinai būti prisijungę prie savo paskyros. Toliau įveskite savo mobiliojo telefono numerį, ir programa automatiškai atsiųs pranešimą su nuoroda. 

Programėlės „Jūsų telefonas“ įdiegimas

Gausite tekstą su nuoroda į programą, kurią galėsite greitai įdiegti iš „Google Play“ parduotuvės.

Find my phone funkcija

Prisijungimas prie telefono

Įeikite į telefono programą ir prisijunkite, naudodami tą pačią „Microsoft“ paskyrą, prie kurios prisijungėte kompiuteryje. Patvirtinkite leidimus, kad programa galėtų pasiekti Jūsų nuotraukas, failus, SMS žinutes ir skambučius.

Nuotraukos ir pranešimai

Pasirinkite programą „Nustatymai“ ir pereikite prie mygtukų „Nuotraukos ir pranešimai“, kad programa rodytų nuotraukas ir tekstinius pranešimus iš Jūsų telefono. Telefonas išsiųs pranešimą, prašydamas leidimo.

Nuotraukų perkėlimas iš telefono į kompiuterį

Dabar, nufotografuotas telefonu nuotraukas, jau po kelių sekundžių, galėsite matyti „Jūsų telefonas“ programoje savo kompiuteryje. Jos saugomos talpyklų aplanke, kuris nėra labai prieinamas, tačiau, žinoma, galite jas išsaugoti programoje „Nuotraukos“ ar perkelti į kitą programą, pvz., „Word“. Kad programėlė veiktų, būtinas interneto ryšys. 

Pranešimai kompiuteryje

Jūs jau įjungėte pranešimų bendrinimą nustatymuose, todėl dabar tiesiog eikite į skirtuką „Pranešimai“ „Jūsų telefonas“ programoje savo kompiuteryje. Pamatysite, kad ši funkcija palaikoma beta versija. Turite programą, skirtą siųsti ir priimti tekstinius pranešimus. Po to, kai telefonas patvirtins Jūsų leidimą, kompiuteryje esančioje programoje „Jūsų telefonas“, bus rodomi Jūsų tekstiniai pokalbiai.

Testas parodė, kodėl ši funkcija yra beta versijoje.

Kai siųsdavau pranešimus, aš tik mačiau pranešimus, siunčiamus iš „Android“ į kompiuterį, bet ne iš „iPhone“. Siunčiant tekstinius pranešimus į kitą „Android“ įrenginį, pranešimai buvo rodomi visuose trijuose įrenginiuose, tačiau vėlavimas buvo ilgesnis nei dirbant su tekstiniais pranešimais. Kita problema: telefono žinučių siuntimas neveikia su kompiuterio kontaktų sąrašu „Žmonės“. Bet tai nėra didžiulė problema, jei valdote visus savo telefono adresatus.

Į telefoną galite įvesti numerį, kad pradėtumėte rašyti tekstą, bet tik „Android“ kontaktai bus rasti pagal pavadinimą.

„Windows 10“ laiko juosta „Android“ sistemoje

„Windows 10“ laiko juosta „Android“ sistemoje atnaujinta buvo 2018 m. balandžio mėn. Atsirado galimybė matyti informaciją iš keleto kompiuterių darbalaukio, stebėti naršymą istoriją ir matyti neseniai naudotas programas. Manau tai tikrai naudinga lengvai rasti tinklalapį ar dokumentą, kurį peržiūrėjau per pastarąsias kelias dienas. 

Šiuo metu „Android“ beta versijoje „Microsoft“ paleidiklis gali rodyti telefone laiko juostą tiesiai iš  kompiuterio. „Google Play“ parduotuvės paleidimo puslapio apačioje galite pasirinkti peržiūros versiją. Užsiregistravę, turėsite atnaujinti programos beta versiją.

Braukite pirštu į kairę pagrindiniame ekrane ir pamatysite naują skirtuką „Laiko juosta“ šalia „Naujienos ir apžvalga“.  Tai puikiai veikia „Asus Zenfone“, leidžia atidaryti „Word“ dokumentus ir eiti į tinklalapius, kurie buvo kompiuteryje. Bet aš tik pamačiau įrašus iš „Edge“ ir „Office“ – kitos kompiuterio programos nerodomos, net ir UWP programoms, pvz., „Microsoft Photos“.

Kas toliau: „App Mirroring“

  Integracijos variantai „Kompiuteris – telefonas“ – tai galimybė paleisti informaciją iš savo išmaniojo telefono kompiuteryje. „Microsoft“, šią savaitę įvykusiame renginyje, paskelbė, kad procesas sparčiai vystosi.