LG G8 ThinQ

Prekių ženklai

Kai galvojate apie pagrindinius išmaniuosius telefonus, tikriausiai prisimenate Apple ir Samsung kompanijas, gal dar Motorola. Tačiau ir LG rinkos žaidime dalyvauja taip pat ilgai ir nuolat išleidžia telefonus, kurie gali suteikti bet kuriai iš šių kompanijų tikras konkurencijos lenktynes (pagal kokybę, funkcijas ir kainą). LG G8 ThinQ (849,99 JAV dolerių) nėra išimtis. Jis atrodo ryškus, turi nuostabų ekraną, galingą garsą ir veikia kaip tikras čempionas. Tačiau jį yra šiek tiek sunkiau parduoti, palyginus su Samsung Galaxy S10e ir Apple iPhone XR, kurie rodo geresnius rezultatus ir nuoseklesnius programinės įrangos atnaujinimus už mažesnę pinigų sumą. 

Dizainas, ekranas ir ilgaamžiškumas. 

LG G8 ThinQ dizainas nesiskiria nuo G7 ir yra 5,98 iki 2,83 iki 0,33 colių (HWD), 5,89 uncijos. Priekyje rasite 6,1 colio ekraną, beveik be rėmelio, išskyrus vietą mažai kamerai viršutinėje dalyje. Taip pat gale yra stiklo plokštė, juodos, pilkos arba raudonos spalvos, kurioje sumontuotos horizontalios dvigubos kameros. Žemiau yra jautrus, lengvai pasiekiamas pirštų atspaudų jutiklis. LG G8 ThinQ prekės ženklas yra gerai matomas centre, o apačioje – mažas LG logotipas. 

Telefono viršutinė dalis yra plikos spalvos, maitinimo mygtukas ir hibridinis SIM / „microSD“ lizdas – kairėje pusėje. Apačioje – USB-C įkrovimo prievadas, garsiakalbis ir 3,5 mm ausinių lizdas. Dešinėje yra specialus „Google Assistant“ ir garso reguliavimo mygtukai. 

G8 turi aiškų 6,1 colio OLED ekraną, kurio kraštinių santykis yra 19,5: 9, ir skiriamąją gebą 3,120–1440 pikselių, 564 pikselius colyje. Mūsų laboratoriniai tyrimai išmatavo maksimalų ryškumą, esant 315 nitų. Pakankamai ryšku, todėl galima naudoti lauke. Spalvų tikslumas tikrai puikus, nors melsva ir žalsva spalvos yra šiek tiek per daug prisotintos. Manau, tai yra nepaprastai geras ekranas, puikiai tinkantis bet kuriai užduočiai atlikti – nuo elektroninių laiškų siuntimo iki vaizdų žiūrėjimo. O ir patvarumo atžvilgiu LG G8 ThinQ yra gana stiprus, nors korpusas ir yra stiklinis (priekis pagamintas iš „Gorilla Glass 5“, o galinė dalis – iš „Gorilla Glass 6“). Manau tai protingas LG pasirinkimas, nes „Gorilla Glass 5“ ekranas yra šiek tiek kietesnis nei jo įpėdinis, todėl jis labiau atsparus įbrėžimams. Telefonas taip pat pasižymi IP68 apsaugos laipsniu, todėl drėgmė jau ne tokia baisi. Bet kokiu atveju mes rekomenduojame įsigyti tvirtą dėklą bet kokiam telefonui su stikliniu korpusu. 

LG G8 ThinQ

Tinklo, skambučių ir garso kokybė. 

LG G8 ThinQ nėra pririštas ir veikia su visais JAV operatoriais, palaiko LTE juostas 1/2/3/4/5/7/8/12/13/14/17/20/25/26/28/29/30/38/39/40/41/46/48 / 66/71. 

Nors telefoną išbandėme tik Verizon tinkle, jis turėtų gerai veikti visame pasaulyje; net T-Mobile klientai kaimo vietovėse turėtų pastebėti gerus rezultatus, nes yra įtraukta 71 juosta. Atliekant greičio testus perpildytame Manheteno centre, telefonas pasiekė pastovų duomenų greitį – 56Mbps aukštyn ir 38Mbps žemyn. Skambučių kokybė taip pat gera. Mūsų bandymo metu atlikti skambučiai buvo visiškai aiškūs, be jokių trukdžių ar nukirptų garsų. Triukšmo pašalinimo funkcija taip pat veikė puikiai; net labai vėjuotą dieną skambučiai skambėjo aiškiai. 

G8, skirtingai nei daugelis išmaniųjų telefonų, neturi ausinių. Vietoj to, LG naudoja technologiją, pavadintą Crystal Sound OLED, kuri naudoja visą ekraną kaip garsiakalbio diafragmą. Kai skambinama nenaudojant telefono garsiakalbio, garsas sklinda tik iš telefono ekrano viršutinės dalies, todėl konfidencialumas neturi jokios reikšmės. O skambučiai su garso funkcija skamba tiek iš ekrano, tiek iš telefono apačioje esančio garsiakalbio. 

Srautinės daugialypės terpės garso įtaisas pasiekia 89dB ir skamba gana aiškiai. Tikriausiai taip yra dėl rezonansinės kameros, kuri sukuria virtualią „boombox“, kai telefonas guli ant kieto paviršiaus. Bluetooth 5.0 yra nešiojamojo ir belaidžio garso palaikymo priemonė, taip pat yra skirtas NFC bekontakčiams mokėjimams atlikti. O Wi-Fi palaikomas 2,5GHz ir 5GHz juostose.

Aparatūra ir našumas.

G8 – tai vienas pirmųjų išmaniųjų telefonų, kurį galima įsigyti su Qualcomm Snapdragon 855 procesoriumi ir 6 GB RAM ir 128 GB atminties. Minėtas microSD lizdas teoriškai galėtų suteikti iki 2 TB papildomos vietos, nors šiuo metu yra tik 1 TB. Pasižymi puikiu našumu. Programėlės atidaromos beveik akimirksniu, ir mes nepastebėjome problemų dėl daugiafunkcinių užduočių, kai vienu metu atsidaro daugiau nei tuzinas programėlių. Žaidimai taip pat yra puikūs. Per valandą laiko žaidimo „Asfaltas 9“ nepatyrėme jokių vėlavimų ar kitų nepatogumų, o akumuliatorius išsikrovė tik devyniais procentais.

Palyginus su kitais pavyzdžiais,  mūsų testuotas G8 parodė tikrai gerus rezultatus. Geekbench, skirtingų platformų veikimo bandymų testuose, imituodamas bendras užduotis, G8 surinko 3431 taškus už vieno branduolio našumą ir 10533 taškus, kai veikė daugiau branduolių. Rezultatai šiek tiek atsiliko nuo Galaxy S10e (3 517/10 577) ir žymiai atsiliko nuo iPhone XR (4 818/11 326). Vis dėlto įprastu kasdieniu naudojimu metu sunku pastebėti realius greičio skirtumus. Orientyrai yra geriausiai naudojami objektyviam telefonų su ta pačia kaina palyginimui, tačiau jie negali tiksliai numatyti, kaip telefonas veiks kasdieniame naudojime. G8 maitina 3500 mAh talpos baterija. 

Atliekant akumuliatoriaus išsikrovimo testą, kurio metu Wi-Fi vaizdo įrašas buvo transliuojamas visu ryškumu, mums teko laukti net 8 valandas ir 17 minučių iki pilno akumuliatoriaus išsikrovimo. Tai nėra blogai, tačiau smarkiai atsiliko nuo 11 plius akumuliatoriaus veikimo valandų rezultatu, kurias gavome su Galaxy S10e. Tačiau naudojant telefoną konservatyviau, galima pasiekti net visos dienos rezultatą iki sekančio pakrovimo. Jei vis tiek matote, kad turite įkrauti telefoną iki dienos pabaigos, prisiminkite, kad telefonas palaiko belaidį įkrovimą, taip pat „Qualcomm Quick Charge 3.0“.

LG G8 ThinQ

Fotoaparato kameros.  

Iš visų naujų G8 funkcijų – fotoaparato funkcijos gali būti svarbiausios. Pirminis jutiklis gaunamas esant 12MP su ryškia f / 1.5 diafragma. Taip pat yra 16MP ypač plataus kampo objektyvas su 107 laipsnių regėjimo lauku ir f / 1,9 diafragma. Abu naudojasi didelėmis LG AI aptikimo galimybėmis ir turi optinę vaizdo stabilizaciją (OIS). Tai sumažina susiliejimą. Telefono priekyje rasite vieną 8MP „selfie“ kamerą su f / 1.7 diafragma. Be fotoaparato, taip pat yra Time of Flight (ToF), jutiklis, skirtas 3D vaizdams. Jis skirtas padėti atlikti realistiškesnius portretus, taip pat gauti veido autentiškumą ir naujas LG savybes „Hand ID“ ir „Air Motion“, leidžiančias atrakinti telefoną ir valdyti tam tikras funkcijas jo neliečiant. IR iliuminatorius apvalina masyvą, kad būtų galima tiksliau išmatuoti atstumą. Tiek galinė, tiek priekinė kameros veikia gerai. Atliekant laboratorinius bandymus, kameros atitiko kiekvieną testo kriterijų.

 Ryškioje šviesoje vaizdai pavyko ryškūs, su puikiu spalvų tikslumu ir detalizavimu. Esant silpnam apšvietimui, nuotraukų kokybė buvo tiesiog pakankamai gera. Esamus trūkumus sunku pastebėti, nebent atidžiai įsižiūrėtumėte. Taip pat yra „Night View“ funkcija, kuri pagerina nuotraukų kokybę, esant silpnam apšvietimui. Tačiau ji nusileidžia prieš panašias funkcijas turinčius Google Pixel 3 ar Huawei P3 0 Pro telefonus. 

Itin plataus kampo objektyvas tikrai veikia puikiai. Mūsų bandomosios nuotraukos neparodo kraštų iškraipymų ir yra tokios pat aiškios kaip ir darytos pagrindiniu objektyvu. Nuotraukose pastebėjome neryškų foną esant silpnam apšvietimui, tačiau, vėlgi, jūs turėtumėte žiūrėti labai atidžiai, kad pastebėtumėte šiuos trūkumus. 

Nors priekinės telefonų kameros, paprastai yra silpnoji vieta, net ir geriausiuose telefonuose, mes buvome sužavėti savo nuotraukomis, gautomis su G8 ThinQ. Esant ryškiai šviesai, nufotografuotos nuotraukos atrodė tikrai kokybiškai. Net ir portreto režimas veikė gerai, o rezultatai atrodė panašūs į vaizdus, padarytus naudojant DSLR. Esant silpnam apšvietimui, pastebėjome fono kokybės trūkumus. 

Iš visų ypatingų fotoaparato funkcijų, įspūdingiausia yra „AI CAM LG“. Tiksliai siūlo fotoaparato nustatymus, atpažinus bendras vietas ir objektus realiu laiku. Ir nors fotoaparatas gerai veikia su įprastais automatiniais nustatymais, papildomi AI CAM nustatymai labai pagerina nuotraukų kokybę. Su kitomis ypatybėmis dar reikėtų padirbėti. Pavyzdžiui, Story Shot funkcija leidžia pritaikyti „selfie“ fonui vaizdus, esančius Jūsų galerijoje arba padarytais kartu galine kamera. Deja, bet dažnai tai atrodo nenatūraliai. Makeup Pro leidžia pakeisti veido spalvą, fizines savybes ir pritaikyti akių makiažą, tačiau gaunami nenatūraliai atrodantys vaizdai, kurie dažnai būna netolygūs ir neryškūs. Beauty Shot suteikia galimybę pritaikyti veido savybes „selfi“ nuotraukoms. Nustatymuose yra bėgelis, kurio pagalba įmanoma reguliuoti nuotraukų kokybę, bet ji dažniausiai nebūna puiki. Pavyzdžiui, testavimo metu atliktoje nuotraukoje mano veidas atrodė lygus, o mano akiniai pasidarė neryškūs. 

Programinė įranga ir specialiosios savybės. 

LG G8 ThinQ pristatomas su „Android 9.0 Pie operacine sistema. LG prideda nuosavą naudotojo sąsajos sluoksnį, kuris labai skiriasi nuo standartinės Android sistemos. Tarp daugelio sąsajos pakeitimų pastebėsite, kad trūksta kai kurių programinių langelių, pavyzdžiui, Google dabar pakeitė panaši funkcija, vadinama AppFlash. Taip pat skiriasi programų piktogramos, o „Nustatymų“ meniu pasiūlyta daugiau nustatymų galimybių. Taip pat rasite keletą LG programų, tokių kaip „Galerija“ ir „Kalendorius“, kurios kaip ir nereikalingos, nes Android jau turi tas pačias funkcijas. Išbandėme G8 ThinQ Verizon versiją ir joje pastebėjome daug kenksmingos programinės įrangos, įskaitant „Final Fantasy XV“, „Yahoo Finance“, „Netflix“ ir „namų patarėją“. Laimei, jas galima pašalinti. Jau pats jų egzistavimas yra keistas, nes Verizon nesubsidijuoja telefono kainos. 

Kaip jau minėta, „Z“ kameros, esančios telefono priekinėje dalyje dėka, LG taip pat pridėjo keletą naujų gestų ir saugos funkcijų. Hand ID naudoja infraraudonųjų spindulių kamerą ir TOF jutiklį. Tai padeda aptikti kraujagysles ant rankų, kad  galima būtų atrakinti telefoną. LG teigia, kad ši funkcija yra tos pačios rūšies technologija, kaip ir naudojama saugos banko aplinkoje. Vis dėlto stebiuosi, ar ši funkcija tikrai yra tokia saugi, nes jos nepalaiko bankininkystės programos ir su ja negalima atlikti bekontakčių mokėjimų. Bet reikia sutikti, kad tai yra patogu, ypač kai norima greitai pasiekti pranešimą, nepakeliant telefono. 

Naudodama Air Motion funkciją, Z kamera fiksuoja tam tikrus gestus, padarytus virš telefono, kad galėtumėte daryti tokius veiksmus kaip fotografuoti ekrano kopijas arba valdyti muzikos ir vaizdo įrašų atkūrimą. Pavyzdžiui, jei norite pakeisti vaizdo įrašo garsumą, galite laikyti ranką virš telefono, tada sudėti pirštus ir pasukti juos į dešinę arba į kairę, tarsi reguliuodami garsumo rankenėlę. Teoriškai tai yra gera idėja. Taip pat yra keletas atvejų, kai galima įsivaizduoti, kad tai yra patogiau nei tradiciniai mygtukai. Beje, tai novatoriška pirmosios kartos funkcija, kuri, tikiuosi, laikui bėgant pagerės.

Nors esame įsitikinę, kad LG ateityje atnaujins G8 į Android Q sistemą, kompanijų, kurios geriausiu atveju greitai atnaujins savo įrenginius, sąrašas yra tikrai mažas. Būtent todėl LG įkūrė programinės įrangos atnaujinimo centrą Pietų Korėjoje. Ir praėjus beveik metams po programinės įrangos atnaujinimo centro atidarymo, programinė įranga vis dar atnaujinama labai lėtai. LG išleido V40 su Android 8.0 Oreo praėjus 74 dienoms po to, kai Google išleido Android 9.0 Pie, o kai kurie vartotojai vis dar laukia atnaujinimo.

Išvados. 

LG G8 ThinQ, kaip pavyzdinis telefonas, turi viską, kad galėtų patenkinti net reikliausius naudotojus. Jis aprūpintas galingu Qualcomm Snapdragon 855 procesoriumi, turi daug RAM atminties, pasižymi puikia pastatymo kokybe ir nuostabiu ekranu. Tai yra geras pasirinkimas fotografams išmaniųjų telefonų srityje, ypač jei nesate Samsung gerbėjas. Tačiau, mūsų redakcija pasirinko Galaxy S10e, kuris kainuoja 100 USD mažiau ir siūlo puikią programinę įrangą. Tuo tarpu, jei nesate prisirišęs prie Android, iPhone XR taip pat yra 100 JAV dolerių pigesnis, užtikrinantis geresnį našumą, saugų naudotojo autentifikavimą ir garantuotus programinės įrangos atnaujinimus.