Mobiliųjų telefonų pradžia

Istorija

Daugelis pirmųjų mobiliųjų telefonų buvo laikomi „automobiliniais telefonais“, nes jie buvo pernelyg dideli ir sudėtingi, kad galėtų būti nešiojami kišenėse ar rankinėse. Tačiau 1983 metais rinkoje pasirodė „Motorola DynaTAC 8000x“ mobilusis telefonas. Nors, pagal šiandien mobiliesiems telefonams taikomus standartus jis buvo milžiniškas, tai buvo pirmasis tikrai mobilusis telefonas, kuris buvo pakankamai mažas ir pritaikytas nešiojimui.

Telefonas, nors ir neįtikėtinai brangus, tapo visiems ir visur rodomu popkultūros simboliu, nuo Gordono Gekko „Wall Street“ filmo iki vidurinės mokyklos širdžių ėdiko Zacko Morriso „Saved by the Bell“ juostoje.

„Jūs visada turite naujų tendencijų kūrėjus, kurie niekada nebijo išbandyti naujus dalykus, o tada visi eina paskui juos“, – sako Fort Lauderdale meno instituto Pramoninio Dizaino instruktorė Patricia Grullon. „Šie tendencijų kūrėjai – tai raktas į bet kurio produkto populiarumą bei sėkmę“.

Tačiau, mobiliųjų telefonų naudojimas vis dar nebuvo plačiai paplitęs visuomenėje.

„Pirmiausia jie buvo naudojami pardavimų ir verslo pasaulyje, bet retai – asmeniniam naudojimui – kaip yra šiandien“, – sako Filadelfijos meno instituto pramoninis dizaineris ir Pramoninio Dizaino instruktorius Kregas Jonesas.

Nors „DynaTAC“ ir vėlesni modeliai buvo mažesni, mobilesni ir, galiausiai, „kietesni“, jie vis dar turėjo savo minusų. Dideli bei sunkūs mobiliųjų telefonų modeliai, tokie kaip „Nokia Mobira Talkman“ ir „Motorola 2900 Bag Phone“, turėjo ilgesnį akumuliatoriaus veikimo ir pokalbių laiką, kas darė juos populiariausiais tuo metu. Technologijoms žengiant į priekį, mobiliųjų telefonų gamintojai išsiaiškino, kaip sutalpinti visus savo klientų pageidavimus į mažesnį, mobilesnį bei labiau prieinamą modelį.