Pasaulinės mobiliųjų naudotojų tendencijos: antrasis leidimas. Mobilusis ryšys ir toliau plinta visuose vartotojų gyvenimo aspektuose

Tendencijos

Maždaug po keturių dešimtmečių nuo pirmojo mobiliojo telefono modelio pasirodymo, beveik kiekviena išsivysčiusi šalis turi bent 90 proc. įsiveržimą į mobiliųjų telefonų pasaulį. Mobilusis telefonas tampa vis labiau paplitęs ir būtinas, o vartotojai visame pasaulyje entuziastingai naudoja jį savo kasdienybėje. Antrajame leidinyje apie pasaulines ataskaitas, judriojo ryšio vartotojų tendencijas, pabrėžiamas vartotojų požiūris į skirtingų išsivysčiusių ir besivystančių šalių judriojo ryšio technologijas.

Šešios pagrindinės tendencijos, skatinančios mobiliojo ryšio naudojimą ir vartotojų veiklą šalyse su besivystančia ir jau išsivysčiusia ekonomika:

  • 4G: „Smartphone Refills“ – tokie tinklai kaip 4G / LTE pradėjo naudotis „Wi-Fi“ kaip pageidaujama priemone prisijungti prie interneto iš mobiliųjų įrenginių. 4G taip pat siūlo nešiojamus prietaisus, tokius kaip, pavyzdžiui, sumanūs laikrodžiai, kurie vis labiau populiarėja tarp vartotojų.

  • Priklausomybė nuo išmaniųjų telefonų – daugiau nei trečdalis vartotojų visame pasaulyje sakė, kad jie patikrina savo telefoną per penkias minutes po to, kai atsibunda ryte, o 20 proc. patikrina savo telefoną net daugiau nei 50 kartų per dieną. Tikėtina, kad toks poreikis turi tendenciją augti, atsirandant išmaniųjų telefonų naujovėms.

  • Nuo funkcijos iki funkcijos – daugeliui vartotojų, išmanieji telefonai vis dar nėra pageidaujamas pasirinkimas mokėjimams atlikti, ir tik trečdalis jų atlieka mokėjimus savo mobiliojo telefono pagalba. Panaši tendencija pastebima pramogų srityje: nedidelis ekranas dar nėra tapęs pageidaujamo kanalo, skirto daugumai vartotojų, peržiūrai, o pasaulinis vidurkis yra apie 15 proc.

  • Sparčiai besivystanti „IoT“ funkcija. IoT prietaisų naudojimas sveikatai palaikyti yra rinkos segmentas, augantis perspektyviu režimu. Nuosavybė arba galimybė naudotis nešiojamais prietaisais stebint gyvybinius požymius, daugumoje šalių vidutiniškai siekia 3 proc., o besivystančiose šalyse net 7 proc.

  • Saugu ir patikima? Dauguma vartotojų nesirūpina savo privatumu: apie 70 proc. išsivysčiusių šalių vartotojų dalijasi asmenine informacija internete kasdien. Tačiau yra ir kitas kraštutinumas, sauga tebėra problema, neleidžianti įvesti įvairių naujoviškų technologijų.

  • Efektyviausias mobiliųjų įrenginių naudojimas. Daugiau nei 25 proc. telefonų sugrįžta  pardavimui atgal į rinką. Naudodamiesi stipresnėmis ir tikslingesnėmis mainų programomis, gamintojai ir telekomunikacijų operatoriai gali užmegzti stabilius santykius su tais vartotojais, kurie nori atnaujinti savo telefoną.