Nokia 7.1

Prekių ženklai

Vidutinės klasės telefonai nuėjo ilgą kelią per pastaruosius kelerius metus. Jie vis dar gali konkuruoti su mėgstamiausiais Apple ir Samsung modeliais, tačiau nėra sunku rasti solidų išmanųjį telefoną, kurio kaina mažesnė nei JAV dolerių. Nokia 7.1 yra puikus pavyzdys. Šis, vidutinės klasės Android telefonas, siūlo puikų našumą ir daugiamečių programinės įrangos atnaujinimų pažadą. Ir atrodo jis daug brangesnis nei 349 JAV dolerių. Mūsų redaktorių manymu – tai geriausias kainos ir kokybės santykis. 

Dizainas, ekranas ir patvarumas.  

Nokia 7.1 yra dailus, išskiriantis modelis su ekranu nuo 5,89 iki 2,80 iki 0,31 coliu (HWD), sveriantis 5,64 uncijos. Korpusas siūlomas mėlynos arba pilkos spalvos (nuotraukoje). Priekinė ir galinė telefono dalys yra pagamintos iš Gorilla Glass 3. Priekinėje dalyje dominuoja 5,84 colio ekranas su sudėtinga priekinės kameros ir ausinių viršutinėje dalyje esančia įduba ir trumpu priekiniu skydeliu su Nokia logotipu. Galinėje dalyje rasite ovalią dvigubą kamerą su LED blykste. Žemiau randasi lengvai pasiekiamas pirštų atspaudų jutiklis. Taip pat yra sidabriniai Android One ir Nokia logotipai, kurie puikiai dera su aliumininiais akcentais. Telefono viršuje yra 3,5 mm ausinių lizdas, o hibridinis SIM / microSD lizdas randasi kairėje. Dešinėje rasite maitinimo mygtuką ir garsiakalbį, abu akcentuoti poliruoto aliuminio kraštais. Visus mygtukus lengva pasiekti. Telefono apačioje yra USB-C įkrovimo prievadas ir garsiakalbis. 

5,84 colio skystųjų kristalų ekranas pasižymi 19: 9 kraštinių santykiu ir 1080–2,280 skiriamąja geba. Pikselių tankis gaunamas esant 432 pikseliams, taigi žiūrėjimo kampai yra puikūs. Maksimalus ryškumas matuojamas 438 nitais (pakankamai ryšku). Puikiai veikia net esant tiesioginiams saulės spinduliams. Ir nors 7.1 spalvų gama negali konkuruoti su tokiais flagmanais kaip iPhone XS ar Samsung Galaxy S10e, atliktų testų rezultatai reikšmingai nesiskiria nuo kitų vidutinės klasės išmaniųjų telefonų. Apskritai, galiu pasakyti, kad ekranas yra ryškus ir gerai pritaikytas viskam: pradedant daugialypės terpės transliacija ir baigiant elektroninių laiškų siuntimu. 

Patvarumas yra viena iš silpniausių Nokia 7.1 savybių. Nors Nokia ir aprūpintas sustiprinto stiklo dėklu, pasirinkta senesnė Gorilla Glass versija, kuri nėra tokia patikima kaip dabartinės kartos Gorilla Glass 6. Taip pat trūksta apsaugos nuo vandens ar dulkių, o tai reiškia, kad atsitiktinis kritimas baseine gali sukelti tikrą nelaimę. Todėl neabejotinai norėsite investuoti į tvirtą (ir galimą vandeniui atsparų) dėklą.

Nokia 7.1

 

 

 

 

Tinklas ir garsas.

Nokia 7.1 nėra pririštas ir veikia su AT&T bei T-Mobile. Tai palaiko 1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/8/40/66 LTE juostas. Trūksta 29 ir 30 juostų, o tai reiškia, kad didesnių miestų AT&T abonentai gali pamatyti sumažėjusį greitį, kai tinklas bus perpildytas. 71 juostos taip pat nėra, todėl T-Mobile abonentai kaimo vietovėse gali patirti neryškią aprėptį. Mūsų duomenų greičio bandymuose telefonas gerai veikė T-Mobile tinkle – nepaisant didelių tinklo perkrovų, esant 57Mbps ir 38Mbps spartai. 

Skambučių kokybė taip pat yra gera. Mūsų bandymo metu nebuvo jokių trikdžių ar nesklandumų. Nepaisant to, kad fone buvo naudojama sunki įranga, triukšmo mažinimas veikė nepriekaištingai. Garsas yra 81 dB, to pakanka, norint kalbėti biure ar judrioje gatvėje.

7.1 palaiko Wi-Fi ryšį 2,5 GHz ir 5 GHz juostose. Yra Bluetooth 5.0, skirtas ausinėms ir nešiojamam ryšiui. NFC taip pat galima naudoti mobiliesiems mokėjimams atlikti. Yra vienas garsiakalbis apačioje, kuris pasiekia didžiausią 78dB tūrį. Pakankamai garsiai, kad užpildytų kambarį, bet ne taip garsiai, kaip gali daugelis kitų telefonų. Nors garsiakalbiui trūksta boso, bendras garsas yra daug geresnis nei pasižymi Motorola Moto G7 ar Sony Xperia 10. Ausinėms skirtas 3,5 mm lizdas. Qualcomm aptX HD aukštos raiškos garsui (belaidėms ausinėms) per Bluetooth.

Produktyvumas.

Nokia 7.1 aprūpintas Qualcomm Snapdragon 636 procesoriumi su 3 GB arba 4 GB RAM; šiai peržiūrai išbandėme 4 GB versiją. Abu modeliai turi 64 GB atminties, iš kurių 50 GB galima įsigyti. Per microSD lizdą yra galimybė pridėti papildomą 400 GB išorinės atminties.

Ką gi, bendras vaizdas tikrai yra puikus. Telefonas lengvai susitvarko su daugiafunkciniu užduočių atlikimu, programėlės įjungiamos greitai ir be trukdžių. Mes net daugiau nei valandą bandėme jį su Asphalt 8 ir neradome jokių gedimų ar nesklandumu. 

Žiūrėkite, kaip mes tikriname telefonus.

Kalbant apie etalonus, Nokia 7.1 lenkia konkurenciją. Jis surinko 6 224 taškus per PCMark 2.0 – bandymų rinkinį, kuris imituoja tipiškas išmaniųjų telefonų užduotis. Tai yra šiek tiek geriau nei pigesnio Moto G7 (6,181) ir žymiai geriau nei Xperia 10 (5,101) rezultatai. 

Manau, 3060 mAh talpos akumuliatorius yra šiek tiek per silpnas telefonui su beveik 6 colių ekranu, tačiau jis vis tiek veikia puikiai, tikriausiai dėl gero energijos valdymo. Tikrinome išmaniojo telefono akumuliatoriaus veikimo laiką, transliuodami vaizdo įrašą per Wi-Fi visu ryškumu, o Nokia 7.1 veikla truko 7 valandas ir 28 minutes. Tai nėra visai taip gerai, kaip Motorola Moto G7 (9 valandos, 58 minutės) rezultatas, tačiau gerokai pranoko Xperia 10 (5 valandos, 30 minučių). Tačiau esant taupiam naudojimui, akumuliatoriaus veikimo laikas gerokai ilgėja. 7.1 taip pat palaiko greitą įkrovimą, naudojant pridedamą 15W adapterį. Belaidžio įkrovimo nėra, deja tik keli šios kainų kategorijos telefonai palaiko tokią funkciją.

Programinė įranga.  

Nokia 7.1 pristatomas kartu su Android Oreo, tačiau jį galima nedelsiant atnaujinti į Android 9.0 Pie. Kadangi telefonas jau yra Android One programos dalis, jis neturi jokios programinės įrangos ir veikia tik Android atsargomis. Gamintojas taip pat garantuoja, kad gausite dvejų metų OS atnaujinimus ir trejų metų saugos naujinimus. Nors kiti telefonai, pavyzdžiui, tokie kaip Motorola G7, veikia beveik Android versijoje, ir jų atnaujinimas užtrunka ilgiau nei Nokia. Kadangi Nokia neprideda programinės įrangos, ji gali greitai išleisti OS ir saugos atnaujinimus. 

Fotoaparato kameros. 

Kameros veikimas dažnai yra silpna pigesnių telefonų vieta, tačiau Nokia 7.1 kamera veikia puikiai. Telefono galinėje dalyje yra dvigubi „Zeiss“ suderinti jutikliai. Taktinis dažnis yra 12MP, o jo diafragma – f / 1,8. Antrinis 5MP jutiklis, visų pirma, naudojamas gyliui ir turi f / 2.4 diafragmą. Į priekį nukreipta kamera pasiekiama esant 8MP su f / 2.0 diafragma. Nokia 7.1 galinės kameros gerai veikia ir ryškioje šviesoje. Viso dydžio vaizdai gaunami ryškūs, geras ir dinaminis diapazonas. Fono detalės šiek tiek prarandamos, tačiau tai nėra pastebima, nebent žiūrėsite į viso dydžio vaizdą. Geri ir silpno apšvietimo vaizdai. Žiūrint į viso dydžio nuotraukas, pastebimi nedideli foniniai trūkumai. 

Kameros, nukreiptos į priekį, gerai veikia esant ryškiai šviesai, fotografuodamos ryškių nuotraukų spalvas, turinčias gerą spalvų tikslumą.

Nokia 7.1

Išvados.

Vidutinės klasės išmanieji telefonai tikrai yra mažiau paplitę, nei aukščiausios klasės ir biudžetiniai modeliai, tačiau norėtume pamatyti daugiau tokių telefonų, kaip Nokia 7.1. Tai vienintelis šios grupės telefonas, kuriam garantuojama, kad šiais metais bus gautas Android Q OS atnaujinimas. Kalbant apie dizainą, Nokia 7.1 išsiskiria savo klasėje ir net tarp telefonų, kainuojančių daug daugiau. Tai lėmė mūsų redaktorių pripažinimą.