Sony Xperia 10

Prekių ženklai

Daugelis išmaniųjų telefonų gamintojų neišleidžia vidutinės klasės modelių JAV vien todėl, kad jie sunkiai parduodami. Sony yra viena iš nedaugelio kompanijų, norinčių įveikti šią tendenciją su neseniai išleistu Xperia 10 (349,99 JAV dolerių), tačiau tai nėra stiprus argumentas. Xperia 10 telefonas paprasčiausiai yra nevertas tokio dėmesio, palyginus su kitais rinkoje siūlomais telefonais už tą pačią kainą.

Dizainas ir ekranas.

Sony Xperia 10 tikrai išsiskiria tarp išmaniųjų telefonų. Jis yra ilgas, plonas ir palaiko kai kurias kalbas, kurių dėka Sony tapo žinoma. Telefono ekranas nuo 6,1 iki 2,7 iki 0,3 colio (HWD) ir pasirodo esant 5,7 uncijos. Priekyje yra 6 colių ekranas su unikaliu 21: 9 kraštinių santykiu. Plokštės yra minimalios, išskyrus storą viršutinę dalį, kurioje yra įspėjamoji lemputė, ausinės ir į priekį nukreipta kamera. Telefono galinė dalis yra pagaminta iš plono polikarbonato. Ryški blykstė yra pačiame galinio skydelio viršuje. Žemiau jo yra pailgas fotoaparato modulis, skirtas dvigubiems jutikliams. Taip pat matysime garsius Sony ir Xperia logotipus. JAV telefonas yra siūlomas juodos arba sidabrinės spalvos.

Telefono viršuje rasite 3,5 mm lizdą, o dešinėje – hibridinį SIM / microSD lizdą, kurį galima lengvai atidaryti be SIM rakto. Kairėje telefono pusėje rasite maitinimo ir garsumo reguliavimo mygtukus bei pirštų atspaudų jutiklį. Piršto atspaudo jutiklis yra tikslus, tačiau nepatogus kairiarankėms. Taip pat manome, kad tūrio svirtis yra labai plona ir sunkiai spaudžiama. USB-C įkrovimo prievadas ir garsiakalbiai yra telefono apačioje.

6 colių skystųjų kristalų ekranas turi 21: 9 kraštinių santykį ir 1 080–2 560 pikselių skiriamąją gebą. Pikselių tankis gaunamas 463 ppi. Mūsų bandymai parodė, kad spalvos visuose režimuose yra šiek tiek nepakankamai sodrios, nors nustatymuose yra galimybė lengvai koreguoti baltos spalvos balansą. Telefonas yra pakankamai ryškus, kad jį be problemų būtų galima naudoti tiesioginiuose saulės spinduliuose. 

Sony savo vaizdo formatą vadina 21: 9 Cinema Wide – skirtas transliuoti mediją ir filmuoti. Kompanija teigia, kad kraštinių santykis yra pramonės standartas filmuojant, tačiau man šis teiginys atrodo pusiau teisingas. Daugelis filmų ekrane buvo rodomi be jokių problemų, tačiau problemos atsirado norint pažiūrėti daugelį televizijos laidų. Sony atstovas patvirtino, kad dauguma TV laidų yra filmuojamos 16: 9 formatu, tai reiškia, kad Jūs savarankiškai turite pasirinkti tarp didelių juodų juostų abiejose ekrano pusėse arba ypač apkarpyto vaizdo. Mes taip pat pastebėjome, kad kai kurios programos yra blogai rodomos telefone ir ekrano apačioje lieka didelė juoda juosta. 

Sony Xperia 10

Tinklas ir garsas.

Kaip ir jo didesnis brolis / sesuo, Xperia 10 Plus, Xperia 10 nėra pririštas ir veikia AT&T, T-Mobile ir Verizon tinkluose. Palaiko 1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/25/28/29/66 LTE juostas. 71 juostos nėra, todėl T-Mobile klientams kaimo vietovėse aprėptis gali būti nevienoda. Telefonas gerai veikė T-Mobile tinkle, užimtame ir triukšmingame Manheteno centre, kai greitis siekė 38 Mbps ir 28Mbps.

Skambučio kokybė yra pakankamai gera. Bandymų skambučiuose pastebėjome tam tikrą apribojimą ir nedidelius trikdžius. Triukšmo mažinimas blokuoja garsiausią triukšmą, nors stovint lauke girdėjome kai kuriuos balsus pokalbio fone. Esant 83dB, ausinės daugeliu atvejų veikė gerai, nors mums ir buvo sunku girdėti antrąją pašnekovą perpildytoje gatvėje. 

Wi-Fi palaikomas 2,5 GHz ir 5 GHz juostose. Bluetooth 5.0 yra įmontuotas garso ir nešiojamam ryšiui palaikyti. Taip pat yra NFC, skirtas belaidžiams mokėjimams ir kontaktų dalijimuisi. 

Du apatiniai garsiakalbiai Xperia 10 veikia toli ne taip, kaip norėtųsi. Mes įrašėme didžiausią 83 dB garsą, kuris turėtų būti pakankamai garsus konferencijos skambučiui ar daugialypės terpės transliacijai, tačiau naudojant garsiakalbius visu garsumu, garso kokybė buvo baisi. Tačiau Xperia 10 turi 3,5 mm lizdą, taip pat Qualcomm aptX HD garsą Bluetooth belaidėms ausinėms naudoti. 

Produktyvumas.

Xperia 10 aprūpintas tuo pačiu Qualcomm Snapdragon 630 procesoriumi ir 3 GB RAM, kaip ir jo pirmtakas Sony Xperia XA2. Jame yra 64 GB atminties. Jei Jums reikės papildomos vietos, per microSD lizdą galėsite pridėti dar iki 512 GB.

Žiūrėkite, kaip mes tikriname telefonus.

Produktyvumas yra vidutiniškas. Atlikdami testus nustatėme, kad programos atsidaro per kelias sekundes. Kai buvo atidaryta daugiau nei pusšimtis programų, daugiafunkcinis darbas žymiai sulėtėjo, ypač kai perjungėme fotoaparato programą ir naršyklę. Xperia 10 surinko 5101 tašką PCMark 2.0 testų rinkinyje, kuris imituoja įprastą kasdienę telefono veiklą. Tai mažiau nei Nokia 7.1 (6 224) ir Moto G7 (6 181). Nokia 7.1 ir Xperia 10 kainos panašios, o Moto G7 kainoja net pigiau nei Xperia 10. 

X10 taip pat nėra tinkamas žaidimams. Mes įsitikinome žaisdami Asphalt 8. Pačios programos atidarymas užtruko net keturias minutes. Žaidimą stabdė praleisti kadrai ir retas mikčiojimas, tačiau akumuliatorius per valandą žaidimo sunaudojo tik 11 procentų. Xperia 10 maitina 2 780 mAh baterija. Nepaisant to, kad Android Pie ir „Sony“ turi įmontuotas akumuliatoriaus taupymo funkcijas, vis tiek nustatėme, kad X10 akumuliatoriaus tarnavimo laikas nėra įspūdingas. Atliekant mūsų laboratorinį tyrimą, kurio metu Wi-Fi tinkle buvo transliuojamas vaizdo įrašas visu ryškumu, akumuliatorius visiškai išsikrovė po 5 valandų ir 30 minučių. Rezultatas gerokai atsilieka nuo pigesnio Moto G7 telefono (9 valandos 58 minutės). Tačiau, jei esate pasiruošę paaukoti našumą, tam kad padidintumėte akumuliatoriaus veikimo laiką, galima naudoti „Stamina“ ir „Ultra Stamina“ režimus. Greitasis įkrovimas taip pat galimas naudojant pridedamą maitinimo elementą, tačiau belaidžio įkrovimo galimybės nėra.

Fotoaparato kameros.

Xperia 10 modelis pasižymi galine dviguba kamera su 13 megapikselių pagrindiniu jutikliu su f / 2.0 diafragma ir antriniu 5 megapikselių f / 2.4 diafragmos objektyvu gyliui rodyti. Ekrano viršuje yra 8MP „selfie“ kamera su f / 2.4 diafragma. Sony kompanija atliko keletą pakeitimų kamerų programose. Pagrindinis skirtumas: kamera gali fotografuoti nuotraukas ir vaizdo įrašus 21: 9 formatu, galima fotografuoti plačiu kampu. Siūlomi keli režimai, skirti kūrybinėms nuotraukoms, įskaitant „Portrait Selfie“, „Creative Effect“ atlikti, grožio filtras ir vaizdo minkštinimo funkciją, kuri yra įjungta pagal numatytuosius nustatymus. Nustatėme, kad galinės kameros puikiai veikia dienos šviesoje. Viso dydžio vaizdai šiek tiek susilieja ir praranda detales, tačiau dinaminis diapazonas yra geras, o esant silpnam apšvietimui vaizdo kokybė greitai blogėja. Mūsų fotografijos, atliktos silpname apšvietime buvo neryškios ir su trūkumais. 

Nukreipta į priekį kamera yra tinkama kokybiškam naudojimui ir dienos šviesoje. Spalvų tikslumas  taip pat buvo geras mūsų bandymuose, tačiau žiūrint viso dydžio vaizdus, buvo pastebėtas detalumo praradimas. Esant prastam apšvietimui, nuotraukų kokybė taip pat buvo prasta, nuotraukos neryškios. Ypatingos kameros savybės – tai mišrus pasiūlymas. Odos minkštinimas atrodo natūralus ir gerai apibrėžia veidus. Grožio filtras neveikia taip gerai, kaip ir Xperia 10 Plus, tačiau vis tiek yra galimybė lengvai pakoreguoti akių dydį, veido formą ir odos skaistumą. Bokeh“ ir „Portreto“ režimai nuvilia: mes pastebėjome netolygų fono susiliejimą ir net objekto susiliejimą keliuose nuotraukose. 

Sony Xperia 10

Programinė įranga.  

Xperia 10 pristatomas su Android 9.0 Pie su Sony pritaikyta naudotojų sąsaja. Sony taip pat prideda keletą naudingų telefono pakeitimų, tokių kaip „Side Sense“ – funkcija, leidžianti greitai pasiekti dažnai naudojamas programas ir nustatymus iš piktogramų, esančių telefono ekrano šone. Tačiau mes pastebėjome keletą nereikalingų programėlių, pavyzdžiui, pasirinktinės galerijos ir muzikos parinktys. Kalbant apie programinės įrangos atnaujinimus, Sony kompanija tikrai pasistengė, tačiau, jei Jums svarbu greitai ir dažnai atnaujinti naudotojo sąsają, geresnis pasirinkimas yra Android One telefonas, pavyzdžiui, Nokia 7.1. Čia mūsų pastebėjimai. 

Išvados.

Malonu matyti rinkoje dar vieną vidutinės klasės telefoną, tačiau Sony Xperia 10 ypatingai nieko nedaro, kad būtų padidintos kategorijos. Be ekrano, mažai kas pasikeitė palyginus su jo pirmtaku, todėl gali atrodyti, kad naudojate praėjusių metų telefoną. Jei esate Sony gerbėjas, Xperia 10 Plus siūlo geresnį našumą ir šiek tiek geresnį akumuliatoriaus tarnavimo laiką, ir kainuoja tik 70 JAV dolerių daugiau. Tačiau mums labiau patiko Nokia 7.1, kuris parduodamas už tokią pat kainą kaip ir Xperia 10 ir pasižymi geresniu našumu ir dizainu. O jei norite sutaupyti keletą dolerių, Motorola Moto G7 taip pat yra vertas dėmesio pasirinkimas.