Tobulinimo rezultatai

Istorija

Telefonų tobulėjimas:

Pirmieji mobilieji telefonai buvo skirti tik pokalbiams. Laikui bėgant buvo pridėta balso pašto funkcija, tačiau pagrindinė telefono paskirtis išliko ta pati – pokalbiai. Ilgainiui, mobiliųjų telefonų gamintojai suprato, kad jie galėtų integruoti kitas šiuolaikines technologijas į savo gaminamus telefonus ir išplėsti jų galimybes. Pirmieji išmanieji telefonai leido vartotojams naudotis elektroniniu paštu bei naudoti telefoną kaip faksą, pranešimų gaviklį („peidžerį”) bei adresų knygą.

Pastaraisiais metais, mobiliojo telefono paskirtis buvo pakeista iš verbalinės komunikacijos priemonės į multimedijos įrenginį, dažnai vadinamą „mobiliuoju įrenginiu“, bet tik ne telefonu. Šiais laikais mobiliuosius telefonus daugiau naudojame ne skambinimui, o naršymui internete, elektroninio pašto tikrinimui, nuotraukų darymui bei socialinio statuso atnaujinimui.

„Sparčiai besiplečiančios programinės įrangos pavadinimai, geresnė ekrano raiška ir nuolat tobulinama sąsaja leidžia vartotojams lengviau valdyti savo mobiliuosius telefonus bei smagiau jais naudotis. Prie viso to pridėjus pastoviai didinamą atminties telefonuose kiekį, galinčią sukaupti tiek daug informacijos, kaip ir kompiuteriai prieš keletą metų, Jūs pamatysite, kodėl tai yra sprogstanti rinkos dalis” – sako Grullon.

Dabartiniai mobilieji telefonai atstoja mums kitus įrenginius, tokius kaip fotoaparatai bei vaizdo kameros. Kamerų diegimo telefonuose pradžioje vaizdai buvo labai prastos kokybės, o fotografavimo bei filmavimo funkcijos buvo laikomos tik papildomomis.

„Dabar matome labai greitą perėjimą prie to, kad vartotojai net nesistengia nešioti su savimi savo fotoaparatų bei vaizdo kamerų, ir, tiesiog, naudojasi savo mobiliaisiais telefonais“, – sako Jamie Lendino, žurnalistas ir vyresnysis mobilusis analitikas.

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai – ypač „Apple iPhone“ – pakeitė viską, ko vartotojai tikisi iš savo mobiliųjų telefonų. Programėlių rinka pavertė telefoną virtualiu įrankių rinkiniu, kurio tikslas – kiekvieno vartotojo poreikių tenkinimas.