Ar „Apple“ „ResearchKit“ tyrimų platforma pakeis mokslą?

Naujienos

Technologijų kompanija startuoja su nauja duomenų pasidalijimo platforma, kuri, pasak kompanijos atstovų, gali padaryti bet kurį, naudojantį „iPhone“ įrenginį, medicinos tyrimų dalyviu. Tačiau su tuo susijusi etika yra labai paprasta.

„Apple“ neseniai paskelbė apie savo planus pradėti naują medicinos tyrimų duomenų pasidalijimo platformą „ResearchKit“. Platforma bus prieinama tyrėjams, vykdantiems didelio masto medicininius tyrimus, o „iPhone“ programos leis vartotojams dalintis savo sveikatos duomenimis su mokslininkais, teoriškai palengvinant tyrimo dalyvių stebėjimo procesą. „Ten yra šimtai milijonų iPhone savininkų, kurie mielai prisidėtų“, – sakė „Apple“ vyriausiasis viceprezidentas Jeffas Williamsas, „ResearchKit“ platformos pristatymo metu.

Renginyje „Apple“ taip pat pristatė penkias su konkrečiomis ligomis susijusias programėles, sukurtas naudojant „ResearchKit“. Jos gali būti naudojamos tiriant astmą, krūties vėžį, širdies ir kraujagyslių ligas, diabetą ir Parkinsono ligą. „ResearchKit“ platforma suteikia galimybę stebėti ligos požymius telefonuose, „Apple“ išmaniuosiuose laikrodžiuose arba trečiųjų šalių prietaisuose“, – sakė „Apple“ partnerio „Sage Bionetworks“ prezidentas Stephen Friend. „Simptomus taip pat gali stebėti žmonės, užpildę apklausos informaciją apie save“.

„Apple“ bendradarbiauja su „Sage Bionetworks“ duomenų pasidalijimo tikslais. Johnas Wilbanksas, „Sage“ vyriausiasis pareigūnas, dirbo kurdamas kai kurias pradines „ResearchKit“ programas. „Mes negalime pažadėti tobulo anonimiškumo“, – sakė jis. „Didžiausia rizika šiose studijose keliama Jūsų privatumui; mes de-identifikuojame jį, bet todėl, kad ketiname jį padaryti prieinamą daugeliui tyrimų, yra tikimybė, kad kažkas galės Jus re-identifikuoti.“

Technologijų milžinas planuoja paleisti „ResearchKit“, kaip atviro kodo platformą jau visai netrukus, todėl kūrėjai galės sukurti savo asmenines programas, kurios galės patekti į tinklą.

 

Galite pasidalinti mūsų strapsniu!
Taip pat skaitykite

Palikite atsiliepimą

avatar
  Prenumeruoti  
Notify of

Galite pasidalinti mūsų strapsniu!