Mobilusis naudojimasis yra sunkus

Naujienos

Visi naujų tyrimų rezultatai patvirtina vieną: mobilusis projektavimas yra sunkus. Techninis prieinamumas labai nutolęs nuo priimtinos naudotojo patirties užtikrinimo. Nepakanka, kad Jūsų svetainė bus rodoma telefono ekrane. Net ir liečiamųjų ekranų telefonai, kuriuose siūlomos „pilnai funkcionalios“ naršyklės, nesuteikia kompiuterio naudojimosi lygio, pagal vartotojų gebėjimą gauti atliktus svetainėje veiksmus.

Kuriant mobilųjį telefoną, yra įtampa tarp (a) turinio gamybos ir navigacijos svarbumo, todėl žmonės nedirba pernelyg įtemptai, kad pasiektų rezultatus, ir (b) nedidelio ekrano projektavimas ir lėtas parsisiuntimo greitis. Štai kodėl beveik kiekvienas dizaino sprendimas turi būti priimtas atsižvelgiant į projektuojamą svetainę, o tai, kas veikia vienai svetainei, gali neveikti kitai.

Jei interneto svetainės nebus pertvarkytos ypatingam mobiliojo ryšio naudojimui, mobilusis internetas išliks miražu. Vartotojai nerealizuoja mobiliojo ryšio tiekėjų pažadų, o svetainės savininkai neturi pelno, kuris galėtų būti gaunamas iš lojalių mobiliųjų klientų visumos.

Pagrindinis mobiliojo naudojimosi vadovas

Mobilusis naudojimasis ne tik sumažina svetainę, kad ji būtų tinkama įvairiems įrenginiams. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip žmonės naudoja mobiliuosius įrenginius ir supranta, kad mobiliojo ryšio patirtis yra tokia pat unikali, kaip ir vartotojas.

Naudojimosi dizainas mobiliesiems įrenginiams yra toks pat, kaip jis atrodo ir elgiasi. Žmonės naudoja savo pirštus – tiksliau ir dažniau – savo nykščius, kad galėtų dirbti su ekranu lygiai taip pat, kaip ir su tradicinėmis pelėmis ir klaviatūromis. Tai reiškia, kad mobilusis dizainas labiau patrauklus,  negu darbalaukio. Vartotojai jaučia tai taip, kaip ir mato.

Geriau ar blogiau, darbalaukio laikai baigėsi, o mobilieji dizaineriai susiduria su naujais UX projektavimo principais, taikomais mobiliajam naudojimui.

Kol mobiliam naudojimui nėra vieno ir to pačio dydžio, paprasčiausiai dėl didelio skirtumo tarp ekranų ir pirštų dydžių, šie naudojimo principai nukreipia viską teisinga kryptimi:

  • Žinokite savo naudotojus
  • Supraskite kontekstą
  • Sekite nykščio (-ų) taisyklę
  • Pirmiausiai sukurkite turinį
  • Likite įsijungę (palieskite) taikinį
  • Atkurkite tikrąjį pasaulį gestų pagalba
  • Naudokite atskleidimą palaipsniui

Šiame pranešime mes vėliau išsamiau panagrinėsime šiuos dalykus, tačiau pirmiausia, aptarkime kai kuriuos svarbiausius mobilaus dizaino aspektus, taip pat žinomų dizainerių mokslinių tyrimų rezultatus ir rekomendacijas.

Galite pasidalinti mūsų strapsniu!
Taip pat skaitykite

Palikite atsiliepimą

avatar
  Prenumeruoti  
Notify of

Galite pasidalinti mūsų strapsniu!