Naudojimo tyrinėjimas

Naujienos

Norėdami sužinoti, kas padaro interneto svetainės naudojimą mobiliuosiuose įrenginiuose lengvu ar sunkiu, mes išskyrėme tris naudojimosi metodus:

  • Dienoraščio tyrimas:

    14 dalyvių iš 6 šalių (Australijos, Nyderlandų, Rumunijos, Singapūro, Jungtinės Karalystės ir JAV) savaitę registravo visus veiksmus, kuriuos jie atliko su savo mobiliuoju įrenginiu – išskyrus telefono skambučius. Atlikus kiekvieną veiksmą jie siuntė mums pranešimą; kiekvienos dienos pabaigoje mes siuntėme jiems klausimyną, kuris padėtų mums rinkti išsamesnę informaciją.

  • Vartotojų testavimas:

    Naudojimo tyrimuose dalyvavo 48 asmenys, naudodami savo asmeninius telefonus, kurių naudojimo sesijos buvo įrašomos specialia dokumentine kamera. Pusė dalyvių buvo vyrai, pusė – moterys. Amžiaus pasiskirstymas buvo gana didelis – nuo 20 iki 49 metų; mažesnis vartotojų skaičius buvo 50 metų ir vyresni. Iš 48 dalyvių 33 gyveno JAV (dvi lokacijos) ir 15 – Londone.

  • Peržiūra per platformą:

    Mes atlikome 20 internetinių svetainių projektavimo apžvalgą, naudojant 6 skirtingus telefonus: vieną funkciją turintį telefoną, tris skirtingus išmaniuosius telefonus ir du skirtingus telefonus su liečiamais ekranais.  Naudojimo testuose mes paprašėme dalyvių atlikti įprastas užduotis, naudojant savo telefonus. Pavyzdžiui, testuojant vieną svetainę, parodėme žmonėms butelį vyno ir paprašėme surasti svetainėje informaciją apie jį. Viena iš užduočių kitoje svetainėje buvo: „Jūsų draugė planuoja šiandien atvykti į Londoną apie 12 valandą nakties iš Miuncheno, Vokietijos. Sužinokite, ar jos skrydis bus įvykdytas laiku.“  Iš viso mes testavome 36 svetaines ir prašėme vartotojų atlikti tam tikras užduotis. Šios konkrečios svetainių užduotys leidžia mums sistemingai stebėti kelis naudotojus, turinčius skirtingus telefonus ir bandančius atlikti tą pačią užduotį. Mes taip pat išbandėme 34 žiniatinklio užduotis, kuriose dalyviai galėjo naudoti bet kurią norimą svetainę. Viena iš tokių užduočių buvo: „Jūs ir Jūsų draugas – vegetaras nori rasti gerą indų restoraną netoliese. Naudokite internetą, kad galėtumėte surasti vieną, kurį norėtumėte aplankyti ir kuris siūlo vegetariškus patiekalus“. Šios užduotys suteikia mums galimybę susipažinti su šimtais papildomų svetainių ir suprasti, kaip žmonės nusprendžia, kokias svetaines aplankyti savo mobiliuosiuose telefonuose. Testų užduotys buvo įkvėptos dienoraščio tyrimuose dalyvavusių ir savo veiklą registravusių vartotojų veiklos. Dienoraščiai taip pat leidžia mums sekti vartotojų elgesį ilgesnį laikotarpį natūralesnėje aplinkoje, negu tai įmanoma laboratorinių tyrimų metu.

Galite pasidalinti mūsų strapsniu!
Taip pat skaitykite

Palikite atsiliepimą

avatar
  Prenumeruoti  
Notify of

Galite pasidalinti mūsų strapsniu!